Mail uniwersytecki w prywatnej skrzynce

Jak często sprawdzasz swoją uniwersytecką skrzynkę pocztową? Ominęły Cię kiedyś wyniki kolosa tylko dlatego, że zostały wysłane na mail uczelniany, którego niezbyt często sprawdzasz? Poniżej w kilku prostych krokach opiszemy czynności, które musisz wykonać, aby móc odbierać i wysyłać maila uniwersyteckiego w swoim ulubionym programie pocztowym.

Przykłady będą bazować na GMailu i jeśli korzystasz z innej usługi pocztowej to nic straconego – po prostu odszukaj tych samych opcji w ustawieniach swojej skrzynki.

Upewnij się, że posiadasz dostęp do maila uniwersyteckiego. Jest on postaci: TwójNumerIndeksu@uwr.edu.pl. Możesz się na niego zalogować na office.com

1. Przejdź w Ustawienia > Konta i importowanie i w sekcji Sprawdź pocztę na innych kontach kliknij ‘Dodaj konto pocztowe’. W okienku, które się pojawi wpisz swój mail uniwersytecki. Następnie klikaj “dalej”.1
  2. Najważniejsze jest okienko z ustawieniami poczty. Wpisz swoje hasło, w miejsce Serwer POP wpisz: outlook.office365.com port: 995. Koniecznie zaznacz dwie pierwsze opcje wyboru: “Pozostaw kopię…” oraz “Podczas pobierania korzystaj z bezpiecznego połączenia”. Pozostałe dwa – wedle upodobań.
    3
  3. Voilà! Od teraz wszystkie maila przychodzące na TwójNumerIndeksu@uwr.edu.pl będą również pojawiać się w Twojej skrzynce. Ale zaraz! GMail pyta się nas, czy nie chcemy również móc pisać maili. Chcemy? To klikamy dalej. Kolejno konfigurujemy:

Serwer SMTP: smtp.office365.com

Port: 587

Nazwa użytkownika: TwójNumerIndeksu@uwr.edu.pl

Hasło: TwojeSupertajneHasło

Koniecznie zaznacz “Połączenie zabezpieczone protokołem TLS”!

4

I to już koniec. Od teraz możemy pisać i odbierać wszystkie maile w jednym miejscu.

5

Uwaga! Jeśli zmienisz hasło do portalu office.com, to będziesz musiał te kroki wykonać ponownie!