Juwenalia

Ta kilkudniowa impreza studencka, która stała się już tradycją na uczelniach wyższych, na Uniwersytecie Wrocławskim jest organizowana właśnie przez Samorząd Studentów. Należy do jednego z większych i bardziej pracochłonnych projektów, jakie tworzymy, ale każdego roku studenci udowadniają, że to wydarzenie jest warte nawet największego wysiłku. Juwenalia UWr to impreza, która pozwala odetchnąć po kilku miesiącach nauki, naładować baterie przed sesją, ale przede wszystkim zintegrować się ze studencką społecznością. Wszystko to zapewniają koncerty znanych polskich artystów, ciekawe imprezy tematyczne we wrocławskich klubach, konkursy i wiele innych wydarzeń, które co roku mają zaskakiwać i uatrakcyjniać czas uczestnikom. JUWENALIA na Facebooku juwenaliawroclawskie.pl - strona Juwenaliów

Krwiodawstwo

Dotychczasowe akcje zostały zorganizowane w ramach projektu Krwiecień, którego celem jest promowanie idei oddawania krwi, transplantologii i zdrowego stylu życia. Wspólne założenie, które przyświeca nam i samorzadom studenckim z innych uczelni to zebranie w tym samym czasie 1000 litrów krwi na terenie 21 uczelni w 7 różnych miastach Polski. Organizując akcje krwiodawstwa, współpracujemy z Fundacją Scanmed oraz Pijafka. Projekt co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a miejsca, w których można oddać krew pękają w szwach. Partnerzy wydarzenia zapewniają m.in. pielęgniarki i położne, które na miejscu przeprowadzają uczestnikom zbiórki badania profilaktyczne (pomar cukru we krwi, ciśnienie, BMI), uczą, jak badać piersi. Do działania motywuje nas myśl, że co prawda nie każdy może być lekarzem, lecz każdy może pomóc ratować życie!

Campus akademicki

Campus Akademicki to coroczny wakacyjny obóz organizowany dla wszystkich studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, który od kilku lat odbywa w różnych nadmorskich miejscowościach. Ideą przewodnią jest oczywiście integracja, bo w wyjeździe biorą udział zarówno studenci pierwszoroczni, jak i ci starsi stażem, którzy chcą nawiązać nowe znajomości i przeżyć niesamowitą przygodę. Jednak obóz to także możliwość rozwijania własnych zainteresowań. W trakcie pobytu codziennie organizowane są szkolenia i warsztaty o różnorodnej tematyce. Nie brakuje też imprez z DJ­em, koncertów i zabawy na plaży do białego rana.
CAMPUS na facebooku

WUDA

10 lat temu kilku studentów Uniwersytetu Wrocławskiego wpadło na pomysł zorganizowania wydarzenia, które połączy ludzi pełnych pasji do muzyki. Projekt W.U.D.A to kilkuetapowy konkurs w formie cyklu koncertów. Udział może wziąć w nim każdy, kto tworzy muzykę samodzielnie lub w zespole, lubi albo marzy o tym, żeby występować przed publicznością i chciałby pokazać swój talent szerszej grupie odbiorców. Projekt W.U.D.A tworzymy przede wszystkim po to, by motywować i dawać szansę rozwoju młodym, utalentowanym i ambitnym ludziom.
WUDA na Facebooku

Uniwersal

To bezpłatny, studencki magazyn o profilu informacyjno/kulturalno/społecznym. Projekt jest współtworzony przez młodych, ambitnych, ciekawych świata i odważnych ludzi, piszących o m.in. o sprawach dotyczących uczelni, studentów, wydarzeń naukowych i kulturalnych. Umożliwia bycie na bieżąco z aktualnościami, ciekawostkami, ale jest również ciekawą formą rozwoju i sprawdzenia swoich umiejętności dziennikarskich.
Uniwersal na Facebooku   uniwersal.info.pl - strona magazynu