UWrHelp+

wpis w: Bez kategorii | 0

8 marca w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii odbyła się Akcja „UWrHELP+”. W czasie jej trwania chętni mieli możliwość oddania krwi, zarejestrowania się do bazy potencjalnych dawców szpiku, ścięcia włosów i przekazania ich fundacji Rak’n’Roll na peruki dla kobiet po chemioterapii, a także wypełnienia deklaracji pośmiertnego oddania organów. Dla uczestników przygotowano liczne niespodzianki i nagrody oraz słodki poczęstunek.

Akcja rozpoczęła się o godzinie 9:00 i już od samego początku cudownie nas zaskoczyliście ogromną ilością potencjalnych krwiodawców. O godzinie 11:00 mieliśmy w kolejce 100 uczestników.Nie spodziewaliśmy się tak wielu osób. Bardzo nam przykro, że nie wszyscy mogli oddać krew, ale serdecznie zapraszamy do Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa lub na stronę Pijafki , gdzie wypisane są najbliższe akcje krwiodawstwa.

Kolejnym zaskoczeniem była ilość chętnych kobiet do ścięcia włosów w ramach fundacji Rak’n’Roll. Pani Grażyna Nawrot podczas akcji przeprowadziła aż 6 metamorfoz. Nasze piękne panie wychodziły zadowolone i uśmiechnięte, a efekty ukażą się niedługo na fanpage Samorządu Studentów. Chętnych dziewczyn również było więcej, dlatego zapraszamy do Studia Fryzur Nietypowych, gdzie można również ściąć włosy w ramach tej fundacji.

Przejdźmy do DKMSu. 41 osób zapisało się do bazy potencjalnych dawców szpiku. Jeżeli jeszcze się nie zapisaliście, a macie taką ochotę, zapraszamy do zamawiania pakietów rejestracyjnych na stronie internetowej. Cieszymy się również dużą ilością osób, które zdecydowały się wypełnić deklarację pośmiertnego oddania organów. Akcja UWrHelp+ wyszła genialnie. Serdecznie dziękujemy wszystkim dawcom, za tak liczną frekwencję i dziękujemy również wolontariuszom za pomoc z uśmiechem na twarzy i miłą atmosferę. Oby tak dalej – POMAGAJMY !

Julia Z.