WRU – Wiosenny Rajd Uniwersytecki.

wpis w: events | 0

Relacja z Wiosennego Rajdu Uniwersyteckiego – WRU.

Rajd, rajd i po rajdzie. Czas wrócić do naszej akademickiej rzeczywistości. To były wspaniałe 3 dni, dzięki którym zawiązały się nowe znajomości. Wyjechaliśmy z Wrocławia o g. 17.23 w piątek (31 marca). Już przez szyby autokaru było widać, że słońce jest po naszej stronie. To właśnie sprzyjało radosnej atmosferze, która była pełna wzajemnego szacunku i życzliwości. Do Głuchołaz jechaliśmy niespełna 2,5 godziny – niby krótko, choć niektórzy już potrzebowali przerwy na zaspokojenie podstawowych potrzeb na pobliskiej stacji benzynowej (hot dogi są tam nawet niezłe). Gdy dojechaliśmy na miejsce nastąpiło rozlokowanie po pokojach i wstępne rozpoznanie terenu. Ośrodek Banderoza zrobił na nas wrażenie swoją rozpiętością i atrakcjami: profesjonalne boisko, basen, boisko do siatki, choć i tak najciekawszą atrakcją było mini zoo, które wpisywało folklor w ten górski pejzaż.

Po kolacji odbyło się ognisko. Nie sposób opisywać radosnych nastrojów słowami.

Niektórzy wstali w sobotę z delikatnym bólem głowy, ale punktualnie zjawili się na śniadaniu. Parę chwil na ulokowanie się treści śniadania w żołądku i ruszamy w góry! Naszym celem było małe czeskie miasteczko. Trasa nie była skomplikowana. Delikatnie stromy szlak, w kilku miejscach robiło się trudniej, ale wszyscy doskonale sobie poradzili. Napotkaliśmy strumyk. Piękna okazja żeby zanurzyć stopy? Owszem, ale należy uważać na kamienie – tego nauczył się Wojtek:

Wojtek, Michal, Kuba

 

Grupa z ośrodka dojechała na miejsce autokarem. W mieście każdy miał chwilę dla siebie:

WRU-Czechy

Po powrocie, każdy udał się do swojego domku, żeby trochę wypocząć, ponieważ wieczorem mieliśmy się bawić na potańcówce przy ognisku. W trakcie tej przerwy udało nam się rozegrać mały mecz w piłkę nożną oraz klasyczne zawody we flanki.

WRU-Flanki

Tańce, śpiewy, muzyka. Słowa klucze, które wyjaśniają obrazy.

 

Przyszła niedziela. Było nam bardzo przykro wyjeżdżać, choć miny pogodne i wesołe:

07


 

01 02 03 06 08

Zdjęcia: Majka Budka

 

 

Jaka statystyka?
0 rannych.

100 zadowolonych.

statystki

Kto jedzie za rok?

*Liczba organizatorów 7