Zjazd Forum Uniwersytetów Polskich we Wrocławiu

wpis w: events | 0

W ubiegły weekend (16-17 kwietnia) na Uniwersytecie Wrocławskim miał miejsce zjazd FUniP-u. Forum Uniwersytetów Polskich to autonomiczne porozumienie Samorządów Studenckich, które mają na celu wypracowywanie opinii i stanowisk w sprawach istotnych dla rozwoju polskiej nauki: sytemu szkolnictwa wyższego, kultury i oświaty. I tym razem nie zabrakło owocnych obrad delegatów, którzy przyjechali do nas z całej Polski. Głównym tematem rozmów był projekt Uniwersyteckiej Wakacyjnej Akcji Studenckiej. Dyskutowano również nad zmianami w Statucie. Na zjeździe mieliśmy okazję zaprezentować Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego oraz przedstawić naszego rektora - elekta. Nie odbyłoby się również bez odrobiny rozrywki - nasi goście mieli szansę poznać Wrocław poprzez organizowaną dla nich grę miejską. Wieczór spędziliśmy wspólnie na imprezie zorganizowanej na statku.